poniedziałek, 3 marca 2014

Stosik #53

Przez większość lutego wyglądało na to, że ten stos będzie jednoksiążkowy. Ale potem...


Na samej górze mamy prebook "Dziewczyny w mechanicznym kołnierzu" do recenzji od Inimilionu. Co prawda poprzednia część nie zachwycała, ale czułam pilną potrzebę poznania kontynuacji (może to mieć coś wspólnego z masochizmem czytelniczym).

Pod nią - "Czysta biała rasa" do recenzji od Czarnego. To wydawnictwo powoli zaczyna się wspinać do ścisłej trójki moich ulubionych. Akurat "Czysta biała rasa" opowiada o koniu lipicańskim i jest to naprawdę świetny reportaż (choć czemu nie ukazał się w serii Menżeria, tego nie pojmuję).Już ją kończę, recenzja powinna się pojawić niedługo.

W środku moja duma i chluba - trzy tomy "Kroków w nieznane". Byłyby cztery, ale na tom z 2010 roku już się nie załapałam. Od jakiegoś czasu planowałam skompletować sobie "Kroki...", ale czaiłam się raczej na te w miękkich oprawach, w druku na zamówienie - były o ok. 10 zł tańsze niż wydania w twardej oprawie. Aż tu nagle Solaris w swojej księgarni zrobił pięćdziesięcioprocentową obniżkę i to twarda oprawa stała się o 10 zł tańsza od miękkiej. Na co miałam czekać?;)

Na samym dole "Nic nie zdarza się przypadkiem" Terzaniego do recenzji od Świata Książki. Już kiedyś próbowałam czytać te reportaże w DKK, ale że książka obszerna, to nie wyrobiłam się na czas. Mimo wszystko styl pana T. przypadł mi do gustu, więc postanowiłam skorzystać z okazji.

8 komentarzy:

 1. Ech te KwN :) Pięknie się prezentują na półce i po prostu genialnie się je czyta :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja kolekcja docelowo aż tak piękna nie będzie, bo mieszana - twardo-miękka.;) Ale co do zawartości mam wysokie oczekiwania, choć nieprędko doczeka się lektury.

   Usuń
 2. Do Kroków miałam jedno podejście jak na razie, do tych z 2012, których w twoim stosiku nie ma... I było to spotkanie z gatunku tych niezbyt udanych. No cóż, może jakieś inne Kroki bardziej wpasują się w moje czytelnicze gusta,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dlatego tych z 2012 nie kupiłam.;) Choć żałuję, że nie było już tych z 2010.

   Usuń
 3. Nie masz może z Czarnego tej książki o handlu ludźmi, organami, itp.? :> Nad jej zakupieniem się zastanawiam bardzo intensywnie. Ilekroć idę na kawę do takiej jednej księgarnio-kawiarni, to leży nieopodal i szczerzy oczodoły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam, ale jak tak patrzę, to zaczyna mi się wydawać coraz bardziej interesująca. Może coś zadziałam wkierunku nabycia.

   Usuń
 4. Jeśli chodzi o Kroki to niedawno trakcie kompletowania zobaczyłem że z jakiegoś powodu w sprzedaży poza Solarisem (dokładnie podczas promocji na UW w Empiku) łatwiej dostać rok 2006 niż 2012. Zastanawiam się czy to ma jakiś sczególny powód?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, pewnie to jakieś tajemnicze meandry dystrybucji. choć sama am wrażenie, że Solaris dąży do tego, żeby być głównym, jeśli nie jedynym dystrybutorem własnych książek.

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...