poniedziałek, 24 listopada 2014

Nieregularny karnawał blogowy #4

Nieregularnośc karnawałowania ma tę wadę, że czasem jakis temat się nieco zdezaktualizuje.  tutaj nieco przebrzmiała (a raczej przycichła na chwilę) afera związana z dwoma pierwszymi linkami. niemniej, tematy poruszane w nich są ciągle aktualne i jeszcze pewnie długo takie pozostaną. a tymczasem polecam uwadze Drogich czytelników to, co tam ciekawego w sieci znalazłam od poprzedniego razu.:)

Jeśli świat gier komputerowych nie jest waszym światem jak nie jest moim, mogliście jeszcze nie słyszeć o gamergate. Sama afera ma wiele odnóg, poziomów i przejawów, których nawet nie podejmuję się ogarnąć, ale w ogólnym zarysie poszło o to, że vlogerka zaczęła analizować gry z feministycznego punktu widzenia. I od tej pory zaczęto jej grozić śmiercią. Szerzej o sprawie piszą Zwierz Popkuluralny (z pozycji laika) i Misiael (z pozycji osoby obytej w światku, ale subiektywnie).

Kruki, jak się okazuje, mają nie tylko bystry wzrok, ale i świetny słuch, przynajmniej jeśli idzie o muzykę. Pisałam kiedyś o "Księżycu nad Soho", ale to Kruk zebrał ścieżkę dźwiękową do tej powieści i wytyczył kilka dodatkowych ścieżek interpretacji. Jestem pod wrażeniem tego, jak wiele treści "Księżyca..." umyka bez muzyki.

Nie z bloga co prawda, ale taka piękna kompilacja mash-upów z Avengersami, że nie mogę się nie podzielić.:)

Znowu Zwierz, tym razem o pewnym plagiacie. Ostatecznie to bardzo smutna notka.

Sporothrix syzyfowej pracy kolejna odsłona, czyli powtórka z obalania antyszczepionkowej argumentacji. Antyszczepionkowców osobiście uważam za jeden z najbardziej szkodliwych (jeśli nie najbardziej szkodliwy) ruchów powiązanych z medycyną alternatywną, więc każdy głos wykazujący, gdzie się mylą, a gdzie kłamią jest na wagę złota. Poza tym w noci mnóstwo linków do innych noć i kolejnych argumentów.

Szyszka napisała fajny wpis o tym, jak podbijać blogowe statystyki, praktycznie nie zmieniając nic na blogu.:)

Serenity postanowiła napisać, jak to właściwie z tym Vladem Palownikiem było. Tekst ciut przykrótki jak dla mnie, ale każdy miłośnik wampirycznego Draculi powinien się choć trochę zapoznać z historycznym pierwowzorem.:)

Bardzo fajny wywiad z Peterem Wattsem na bardzo fajnym blogu łączącym popkulturę z nauką. Polecam i wywiad, i bloga.:)

Aria pisze o tym strasznym czasie, kiedy zepsuje ci się komputer. Tak strasznie, strasznie prawdziwe - i może się też odnosić do tego jeszcze straszniejszego czasu, kiedy komputer co prawda działa, ale internet nie.

Powstała praca magisterska o blogerach ksiązkowych. Autorka dzieli się nią tutaj.:)

Sporothrix tym razem luxniej, czyli dzień pracy naukowca.

8 komentarzy:

 1. Karnawał może i nieregularny, ale Kruk się regularnie kłania. Lekko czerwony w okolicach dzioba ;-)
  Dzięki :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla ciebie zawsze moje teksty są za krótkie :P A tak na serio, to miał być o wiele dłuższy, ale zabrakło mi w sumie dobrych naukowych opracowań o Vladzie i nie chciałam nigdzie się zagalopować z pisaniną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bo fajne są.;P
   A że tak zagadnę - kiedy następny?

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że jak najszybciej. Jeszcze w tym roku jeden bym chciała napisać - o higienie, bo temat nasuwa mi się sam po ostatniej lekturze. Ale zobaczę, jak się z czasem wyrobię :)

   Usuń
 3. *szeptu szeptu* Zwierz Popkulturalny, nie Popkulturowy. ^^

  A Karnawał ciekawy jak zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łojć, niby wiem, a co jakiś czas muszę walnąć babola. Dzięki^^'

   Usuń
 4. Dziękuję za wspomnienie o mojej pracy;) A teraz pędzę do tekstu o Vladzie Palowniku - sama jestem wyczulona na utożsamianie jego postaci z książkowym Drakulą, na błędy i w ogóle na brak wiedzy w tym temacie;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...