piątek, 11 września 2015

Wyniki konkursu!

Trochę was przetrzymałam z tymi wynikami, ale nie martwcie się, już nadciągają. Konkurencja nie była zbyt duża, ale to chyba nie zmniejszy satysfakcji z wygranej?;) Nie przedłużając, oto zwycięski komentarz:

Moją najukochańszą i najbardziej interesującą planetą jest także twór Terry'ego Pratchetta, który był już wspomniany, ale jest nią Świat Dysku. Co prawda musimy nagiąć nieco definicję planety do Dysku na czterech słoniach sunącego przez kosmos na grzbiecie A'Tuina.
Dlaczego? Bo zawiera w sobie wszystkie najpopularniejsze motywy fantastyczne, a jednak się rozwija jak normalny świat. Bo nie wydaje się sztuczna, ewoluuje i doszła do rewolucji przemysłowej, jednocześnie robiąc to zupełnie naturalnie jak na planetę magii i bogów, w której wszystko dzieje się dzięki narrativum, a stwórca zostawił na brzegu kanapkę z jajkiem, zmieniając budowę świata. Bo tak doskonale oddaje Ziemię jednocześnie nią nie będąc. Bo jest tam Vetinari. Bo cały wszechświat ma poczucie humoru, a szansa jedna na milion sprawdza się w dziewięciu przypadkach na dziesięć. I ostatecznie - bo tak.
Mogłabym wymieniać dalej, ale mam wrażenie, że chyba byłoby za długo i mogłabym zanudzić wszystkich. Podsumowując - wybieram Świat Dysku, który kocham i uwielbiam ze wszystkimi cechami (którego własnoręcznie rysowana mapa zawisła niedawno u mnie na ścianie). Co prawda nie wiem, czy bym tam chciała mieszkać - obawiam się, że długość mojego życia mogłaby drastycznie spaść.

A to oznacza, że nagroda wędruje do...

Malcadicta 

Zwyciężczyni gratuluję, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział.:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...