niedziela, 30 września 2012

Jak to widzę? czyli kogo zobaczymy w październiku i zapisy na listopad

Zacznę może od powtórzenia ogłoszenia z poprzedniej notki: od tego losowania włącznie liczba wybrańców będzie wynosić trzy. Dlaczego, to już tłumaczyłam poprzednio. Wprowadziłam też drobne zmiany w regulaminie.

Teraz czas na rzeczy przyjemniejsze. Niniejszym ogłaszam, że nabór kandydatów do edycji październikowej został zakończony, a pod tym postem można zgłaszać kandydatów na listopad. Wybrańców na listopad ogłoszę za miesiąc.


Tym razem zero zaskoczenia, jeśli chodzi o wylosowanych.:)

Tyrion Lannister z cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina (recenzja tomu 2)
 Varhenn Velergorf z cyklu "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta M. Wegnera (recenzje tomu 1, tomu 2 i tomu 3)
Paksenarrion z trylogii "Czyny Paksenarrion" Elizabeth Moon

 Przed dodaniem propozycji proszę zapoznać się z zasadami akcji:

 1.  Zanim kogoś zgłosicie, zapoznajcie się z listą bohaterów, którzy już wzięli udział w akcji. Po co marnować głos, na kogoś, kto już był (ponownie wybrany i tak nie zostanie)?
 2. Jedna osoba zgłasza jednego kandydata w miesiącu. W razie, gdyby nie został wybrany, można powtarzać kandydaturę w kolejnych miesiącach.
 3. Zgłaszamy tylko postacie z książek, które czytałam, czyli zrecenzowanych na blogu, bądź widniejących na mojej półce na LC.
 4. Zgłaszać można ludzi, nieludzi, zwierzęta, rośliny, przedmioty - dosłownie wszystko (najbardziej lubię zwierzęta i nieludzi;)).
 5. Można sugerować styl wykonania prac (jeden z trzech: manga, realistyczny, komiksowo-kreskówkowy).
 6. Paranormal romance nie obsługujemy (chyba, że ktoś mnie przekona - nie dotyczy to powieści Stephanie Meyer). Szkolnych lektur z gatunków innych, niż fantastyka też nie.
 7. Uwaga dodatkowa: zastrzegam, że nie każda praca, którą zamieszczę w ramach eventu, będzie szczegółowo dopracowanym rysunkiem - mogą się zdarzyć szkice. Ale postaram się, żeby było ich możliwie mało.
Dziękuję wszystkim, którzy zgłaszali swoje propozycje i zachęcam do dalszej zabawy:)

Lista kandydatów na ten miesiąc - ciągle można zgłaszać nowych (w nawiasie liczba głosów):
Kvothe (1)
Mordimer Madderdin (1)
Ktoś z cyklu "Cienie Pojętnych, prawdopodobnie Thalryk (2)
Ktoś z cyklu "Protektorat Parasola", prawdopodobnie lord Akeldama (2)
Bink (1)

19 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem Tyriona Lannistera - mój jego obraz został już zastąpiony tym serialowym i to raczej się już nie zmieni. Dwóch pozostałych nie znam, ale poluję na Opowieści z meekhańskiego pogranicza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój obraz Tyriona jest bardzo podobny do tego serialowego, ale jednak ciut inny. Zobaczymy, czy mi się uda te różnice oddać.:)

   Usuń
 2. Ja również wyobrażam sobie Tyriona jak tego z serialu, odkąd go obejrzałam. Ale czekam na twoją wizję :) A na listopad zgłaszam Kvothe, bo jak wiesz ostatnio spędziłam z nim prawie cały miesiąc ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się zastanawiałam, kto go pierwszy zgłosi.;)

   Usuń
 3. Fajnie, że już Kvothe zgłoszony bo też chciałam. Zamiast niego na deski rzucę Mordimera ze "Sługi Bożego", najchętniej w bardzo mrocznym i realistycznym wydaniu, ale nie chciałabym ograniczać twojej inwencji i wezmę co dadzą.

  A z nadchodzących postaci chyba najbardziej cieszy Verhenn Wegnera, właśnie poluję na 3 tom, więc może obrazek przyda się przy czytaniu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wedle życzenia, oczywiście o ile się wylosuje.:) No i owocnych łowów życzę.:)

   Usuń
 4. hm... zapowiada się ciekawie, choć żadnej z tych pozycji nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz zgłosić kogoś z książki, którą czytałaś.;)

   Usuń
 5. Jako że właśnie wsiąkłam w cykl Tchaikovsky'ego poproszę o wizerunek tego z bohaterów, którego masz ochotę narysować, bo mnie interesują wszyscy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nawet kiedyś szkic Tynisy wrzucałam, o: http://4.bp.blogspot.com/-yemwD_OKbFE/TRkD5buiJbI/AAAAAAAAAI8/aSfB58QCjeM/s400/Tynisakolor.jpg :) Teraz i tak narysowałabym ją zupełnie inaczej.;) Mam nadzieję, że Cię wylosuję, byłby wreszcie pretekst do nadrobienia zaległości w cyklu.:D

   Usuń
  2. Ooo! Fajna Tynisa! Myślę, że trudno ją narysować. Połączenie piękna i przebiegłości pajęczycy morderczą pasją modliszki - to prawdziwe wyzwanie! Ale jest niezła. Mi się marzy Thalryk albo Salma :)

   Usuń
  3. Wiesz, akurat zależy, w jakim momencie cyklu by się ją rysowało. Bo na początku ona sama miała się wyłącznie za przebiegłą pajęczycę.;) Akurat jest moją ulubioną postacią (zwłaszcza do rysowania, bo postacie kobiece o niebo przyjemniej mi się rysuje, niż męskie), ale Tisamona i Thalryka też lubię.^^ A tak właściwie to gdzie w cyklu jesteś? Nie chcę Ci przypadkiem sprzedać spoilera.^^'

   Usuń
 6. Po pierwszych trzech częściach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A do któregoś z bohaterów Bezdusznej i s-ka mocno by Cię trzeba było przekonywać? Bo nie wiem, czy kwalifikujesz to jako romans paranormalny czy nie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale by nie trzeba było, bo to nie jest romans paranormalny, tylko fantastyka humorystyczna, o. ;)

   Usuń
  2. Można i tak ;) To ja poproszę na początek kogokolwiek - według Twojego wyboru :) Może Akeldamę? Ale się nie upieram :)

   Usuń
 8. O, Robert na pewno się ucieszy, kiedy zobaczy, że narysujesz kolejną postać z jego książki :)

  A teraz poproszę o Binka z cyklu Xanth.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyłączam się do prośby o kogoś z "Cieni Pojętnych". Może być wymieniony wyżej Thalryk, ale ucieszę się z zobaczenia kogokolwiek, bo już się za robalami stęskniłam. :)
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 10. O, kogo ja widzę w nominacjach!? :D Podbijam Lorda Akeldamę! ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...