poniedziałek, 4 maja 2015

Piąty Book Box: maj 2015

Kwietniowy Book Box był całkiem niczego sobie (ogólnie o Book Boxach tutaj) i chociaż ostatecznie na nic się nie zdecydowałam, to nie mogę powiedzieć, że nie było z czego wybierać. Obawiam się, że w maju nie będę tak powściągliwa, może nawet skorzystam z opcji z plusem (choć w sumie nie wiem, ciągle się waham i szanse na to maleją sukcesywnie).

Proporcje gatunkowe pozostają we wszystkich Book Boxach raczej zbliżone (mnie oczywiście najbardziej interesuje fantastyka, ale o niej za chwilę). Dla miłośników sensacji jest Czubaj, "Kasacja" i "Sfera skażenia", jest coś dla miłośników biografii, podróży (choć nie wiem, jak pozycje z dużą ilością kolorowych zdjęć prezentują się w postaci elektronicznej na czytnik) i trochę literatury kobiecej. Ale przejdźmy może do tego, co najbardziej interesuje mnie.:)

"Droga królów" Brandon Sanderson
Byłam cierpliwa jak ten smok, od stycznia siedziałam spokojnie na swojej kupie skarbów, to znaczy książek, ale wreszcie się doczekałam - nareszcie dokupię sobie pierwszą część do "Słów światłości", które nabyłam z kolei przy okazji pierwszego zauważonego przeze mnie Book Boxa i będę miała komplecik, a co za tym idzie, będę mogła rozpocząć lekturę. Lubię Sandersona, ale on strasznie opasłe książki pisze, w dodatku wydają je w miękkich oprawach, więc to sobie wzięłam na czytnik (choć jak mag wznowi "Z mgły zrodzonego", to chyba skuszę się na papier). Oczywiście, pewniak (tylko do wypłaty trzeba poczekać).

"Laguna" Nnedi Okorafor
Tę książkę już kupiłam w papierze, bo jak wiecie, zawsze kupuję UW w papierze. Ale warto odnotować, ze pojawiła się w pakiecie. W ogóle UW często się tu pojawia, więc jeśli ktoś zbiera wydania elektroniczne, to warto śledzić.

"Oko Jelenia: Droga do Nidoras" Andrzej Pilipiuk
Książka znalazła się w pakiecie pewnie dlatego, że akurat autor postanowił dopisać kolejny tom do zamkniętego cyklu, więc skorzystajmy z okazji i przypomnijmy pierwszy. Pilipiuka nieszczególnie lubię, ale w kategorii prostych i przyjemnych (pod warunkiem, że podczas lektury się nie myśli) niezobowiązujących czytadeł fantastycznych facet nie ma konkurencji. Tak więc nie polecam, ale jeśli ktos koniecznie chce, to może kupić ebooka tanio.

"Pies też człowiek?" Praca zbiorowa
To jest propozycja całkiem ciekawa - zbiór tekstów o społecznej roli psa w Polsce. Rzecz albo dla zapalonych psiarzy, albo dla zapalonych socjologów. Sama rozważam zakup, ale niezależnie czy kupię, kiedyś z pewnością przeczytam (jakby wyszedł podobny tytuł o kotach, to brałabym bez zastanowienia).

"Harpie w Warszawie" Joanna Zaręba
To jest rzecz dziwna, którą kojarzę tylko z okładki (dość alternatywnej urody zresztą). Z jednej strony, jest smok. Z drugiej autorki kompletnie nie znam i nie wiem, czego można się spodziewać (a zestawianie "humorystyczna fantasy" w takich przypadkach wywołuje u mnie dreszcze). Ale w sumie to ciekawa jestem. Dodam tylko, że zakup akurat w Book Boxie nie bardzo się opłaca - na stronie wydawnictwa można kupić tylko dwa złote drożej, więc możne lepiej tutaj wybrać coś, na czym zaoszczędzimy więcej.

Pełna lista książek jak zwykle tutaj.

2 komentarze:

  1. Bardzo dziękuję Ci za ten cykl. Pewnie gdyby nie Ty, to w ogóle nie wiedziałabym o Book Boxie.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...