wtorek, 4 października 2011

Kilka zapowiedzi

Zanim zapowiedzi, jeszcze tylko jedno zagubione ogłoszenie. Chciałabym zaprosić Was do udziału w konkursie organizowanym przez serwis Insimilion i księgarnie internetową Fabryka.pl. Wszystkiego dowiecie się tutaj.

Rok Pański 1462. Imperium Osmańskie rośnie w siłę. Sułtan Mehmed II Zdobywca przekroczył Dunaj i z potężną armią stoi u wrót Europy. Lada dzień sto tysięcy tureckich żołnierzy zaleje chrześcijańskie ziemie i zniewoli narody. Okrutni janczarzy zasypią gradem strzał obrońców twierdz, spahisi rozniosą w pył rycerską jazdę, a zagończycy puszczą z dymem miasta i wioski. Na kościelnych wieżach załopocą zielone sztandary, krzyż upadnie zastąpiony przez półksiężyc, a z dzwonnic co rano roznosić się będzie zawodzenie muezinów. Wydaje się, że nie ma już ratunku. Janos Lechoczky, kapitan elitarnej gwardii Czarnych Szeregów, podejmuje się tajnej misji zleconej mu przez króla Węgier. Z dwunastoma zaledwie podkomendnymi wyrusza na Wołoszczyznę, na spotkanie człowieka, który ma ponieść sztandar nowej krucjaty i rozpalić nadzieję w ludzkich sercach. Człowieka na tyle silnego, odważnego i szalonego, żeby postawić się całej tureckiej potędze. Człowiekiem tym jest hospodar Wołoszczyzny Vlad Dracula. Zbrodniarz nabijający swoich wrogów na pal, czy bohater gotowy wszelkimi sposobami walczący z najeźdźcą? Legendarny wampir czy rycerz broniący wiary chrześcijańskiej? Okrutny szaleniec, czy genialny strateg? Kim tak naprawdę jest Vlad Dracula?

Wydawca: Runa, Bellona
EAN 9788311121782
352 stron
format 145x205 mm
oprawa miękka
Termin wydania: 27.10.2011
Inspektor Misato Inoue podąża śladami handlarza ludźmi i bestialskich mordów. Krok za krokiem pogrąża się w świecie pradawnych wierzeń i okrutnych kultów Mikronezji. Ale dawno temu zabójcy jakuzy zostawili w płonącym domu małą dziewczynkę, więc w gruncie rzeczy Misato Inoue szuka tylko zemsty. Nie wie jeszcze, że w jej cieniu skrywa się tajemniczy cudzoziemiec — Gaijin. A on prowadzi zupełnie inną grę. 
Eve Namura jest zwykłą studentką, która podejmuje jedną złą decyzję — jako wolontariuszka wyjeżdża do Somalii. Tam odkrywa o jeden sekret za wiele i odtąd musi uciekać. I nigdzie, ani w rozdartej wojną domową Afryce, ani na ulicach Berlina, nie jest już bezpieczna. Jedyną osobą, której może zaufać, jest nieznajomy — Adam Worthington. Choć może on jest dla niej najgroźniejszy z nich wszystkich. 

Ale takie rzeczy nie zdarzają się przecież zwykłym ludziom.
Może dlatego Eve Namura miewa dziwne sny.
Sny o zatopionym mieście.

Wydawca: Bellona, Runa
ISBN: 978-83-89595-79-9
ISBN: 978-83-11-12179-9
Wymiary: 125×195 mm
Okładka: miękka
Ilustracja na okładce: Chris McGrath
Planowana data wydania: jesień 2011 r.


Tego powstania nie przegramy! 

Jest styczeń 1863 i polscy buntownicy znów rzucają się do desperackiej walki. Na zasypanych śniegiem wzgórzach i polach, pośród zamarzniętych lasów, pod sztandarem z Orłem, Pogonią i Archaniołem walczą z sołdatami Imperium. Ale pośród bitew i pościgów na udręczonej ziemi wykwitają turbulencje rzeczywistości — strzępy świata o odmienionej fizyce i źródła potężnego mutatio. Rodzą się odmieńcy. Wyklęci przez kościoły wszystkich religii, ścigani przez służby najpotężniejszych mocarstw, pogardzani i znienawidzeni przez tłum, są też obdarzeni nieomal boską mocą. Dlatego tajni komendanci powstańczego rządu zrobią wszystko, żeby ich pozyskać i wraz z innymi straceńcami poprowadzić na bój, na krwawy. 

Odtąd nic już nie będzie takie samo. 

Pod Miechowem, pod Małogoszczą i Iłżą odmieńcy będą zabijać i ginąć ramię w ramię z powstańcami. 
 Poniosą przyszłość na ostrzach bagnetów i kos.
 Ale będą mieli jeszcze coś.
 Przemożną moc mutatio, która zmieni wszystko. 

Więc gotuj broń i kulę bij głęboko,
O ojców grób bagnetu poostrz stal,
Na odgłos trąb twój sztuciec bierz na oko,
Hej, baczność! cel! i w łeb lub serce pal!

Wydawca: Bellona, Runa
ISBN: 978-83-89595-78-2
ISBN: 978-83-11-12180-5
Liczba stron: 528
Wymiary: 125×195 mm
Okładka: miękka
Ilustracja na okładce: Wojciech Ostrycharz
Planowana data wydania: jesień 2011 r.

6 komentarzy:

 1. Zapowiedzi smakowite. Świetne okładki (no może z wyjątkiem książki Domagalskiego), dziwi tylko zmiana liternictwa typowego dla wspólnej serii Runy i Bellony w książce Sawickiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Maciej Rybicki - mi okładka Domagalskiego podoba się chyba najbardziej. Fakt, że dość sztampowa, ale w dziwny sposób do mnie trafia.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Nadzieja czerwona jak śnieg" brzmi jak książka w moim typie, takie mariaże powieści historycznych z fantasy bywają interesujące, zwłaszcza w Runie. A w oczekiwaniu na "Voltę" lepszy rydz niż nic. :)
  Pozostałym zapowiedziom też nie mówię 'nie', ale jeśli sięgnę, to w dalszej przyszłości.


  PS Dopiero po wstępie do tego wpisu uświadomiłam sobie, że przecież kojarzę Cię z Insi! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję kochana za reklamę konkursu! :) Może więcej osób się zgłosi :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Swoja drogą okładka "Drakuli" Domagalskiego strasznie mi się nie podoba. :/ Ale na samej książce chciałabym położyć łapki, z resztą, znając życie to dopnę swego i dostawię ją do kolekcji książek Domagalskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oceansoul - ja dla odmiany za mariażami historycznymi nie przepadam (choć z drugiej strony miotłą takich książek nie wyganiam; po prostu jeśli mam wybór, to wybieram coś innego;)), ale "Vlad" mnie zainteresował. "Nadzieja..." w sumie też wygląda całkiem zachęcająco.;)
  Na Twojego bloga trafiłam właśnie z Insi jakiś czas temu, ale wcześniej nie było okazji się ujawnić.;)

  Serenity - Proszę.:) A mnie się okładka podoba.;P Jakby co, to się podzielisz?;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...