wtorek, 26 marca 2013

Jak to widzę?: Nymeria

Jak wcześniej obiecałam, w tym tygodniu Nymeria - czyli wilkor małej Arii z cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina. Nymeria, jak jej pani, była niepokorna i zadziorna i chyba nawet trochę tona obrazku widać. W pysku pierwotnie miała nieść sarnią nogę, ale doszłam do wniosku, że nie wszystkim czytelnikom taki obrazek by się spodobał, no i ostatecznie niesie gałąź. Co do samego wyglądu wilkora, na podstawie wskazówek autora wyszło mi zwierzę o proporcjach wilka grzywiastego, tyle, że zbudowane równie masywnie, jak zwykły wilk. Ubarwienie białoszare, bo doszłam do wniosku, że to w końcu zwierzęta północy, czyli śniegom i lodom bliskie, toteż będą raczej jaśniejsze, niż ciemniejsze (tak jak i z wilkami - im bardziej na północ występuje podgatunek, tym jaśniej jest umaszczony). A z rysunku nawet trochę jestem zadowolona, ale nie całkiem (ostatnio z żadnego mojego szkicu nie jestem całkiem zadowolona).

Nymeria - można ją powiększyć kliknięciem.
Zapraszam do zgłaszania własnych kandydatów, bo coś ich mało w tym miesiącu;) - klik!

7 komentarzy:

 1. A mnie się podoba, bardzo ładna, miękka kreska:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładne cieniowanie sierści, czuć sztywny włos. Realistycznie wygląda ten zwieszony język. Gałąź też fajna, naturalna. :) Ale czy ona specjalnie staje bardziej na palcach niż wilk? Ma krótsze palce? Czy mi się tylko zdaje?

  ostatnio z żadnego mojego szkicu nie jestem całkiem zadowolona
  Nie martw się! :) Ja u siebie uważam to za normę, że zawsze jest jakieś "ech, gdyby ten detal był lepszy...". Wolę myśleć, że to siła napędowa na przyszłość. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję.:) Co do palców, to być może coś nie wyszło, bo starałam się raczej zrobić zwyczajną, wilczą stopę (choć od nadgarstka do ziemi jest więcej niż u wilka, bo wiadomo - dłuższa noga). Ciut szerszą może.

   Ale przynajmniej czasem bym chciała być całkiem zadowolona ze swojej pracy.;)

   Usuń
 3. Jak dla mnie cudo!

  Luby.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej :-) Nominowałam Cię do "nagrody" Liebster Award.
  Mam nadzieję,że nie masz mi tego za złe.
  Szczegóły: http://ivka86.blogspot.com/2013/03/liebster-award.html
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...