wtorek, 20 sierpnia 2013

Dzień 5 - Książka non-fiction, której czytanie sprawiło Ci niekłamaną przyjemność

Muszę przyznać, że tutaj miałam nie lada dylemat. Bo i serię Biosfera przyjemnie mi się czytało, i Menażeria dobrze się zapowiada, i różne książki o pracy lekarzy też były ciekawe. Ale w końcu zdecydowałam się na coś, co łączy nurty zwierzęcy z medycznym.;)

Gdy tylko dowiedziałam się o książce Nicka Trouta, wiedziałam, że muszę ją mieć. Chyba ten śliczny boston terierek(?) na okładce mnie urzekł. Poza tym akurat zaczynał się nawrót mojej manii zwierzęcej, od kilku lat uśpionej. W każdym razie, "Powiedz, gdzie cię boli" stało się moim osobistym hitem.

O czym właściwie jest? To spis ciekawszych przypadków z zawodowej praktyki autora, zebranych w formę wspomnienia z jednego, kilkunastogodzinnego dyżuru, okraszony rozważaniami szerszej natury, na temat ogólnej kondycji weterynarii w naszych czasach, jej (tej kondycji) zmian na przestrzeni lat, jak i ewolucji podejścia do zwierząt opinii publicznej (wiecie, że w USA można wykupić zwierzakowi ubezpieczenie zdrowotne?). Wszystko to podlane niewymuszonym humorem i błyskotliwym stylem autora. Troutowi nie można odmówić spostrzegawczości i biegłości w przelewaniu na papier tego, co zobaczył. To jednocześnie siła, jak i słabość, co wyszło na jaw w drugiej książce autora. Gdy musiał wrzucić w fabułę więcej literatury pięknej, a mniej zajmującego eseju, poszło mu znacznie gorzej (choć trzecią książkę i tak kupię, jeśli kiedykolwiek wyjdzie na polskim rynku). Ale "Powiedz, gdzie cię boli" polecam każdemu miłośnikowi zwierząt.

4 komentarze:

 1. A ja lubię takie książki, bo jestem miłośnikiem zwierząt i jako wolontariuszce w schronisku dla zwierząt ta wiedza mi sie przyda
  zapraszam http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. To coś dla mnie!!! Pozdrawiam i zapraszam
  http://ksiazkowa-fantazja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. ja najbardziej lubię fantasy <3 na ale może do tej też zajrzę ;D

  http://hogwartitsmylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...