Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Ankiety. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Ankiety. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 2 października 2012

Podsumowanie ankiety sierpniowej - ostatniej i bukiecik - nie ostatni

Na początek chciałabym zakomunikować, że więcej ankiet z tego cyklu już nie będzie. Uważam, że pomysł dawno się wyeksploatował i stał się zwyczajnie nudny. Zamiast tego pierwszego dnia miesiąca będą się pojawiać bieżące wyniki mojej akcji.:)

Ale tymczasem przejdźmy do wyników ankiety. Tym razem głosowały 23 osoby, oddając łącznie 31 głosów. Oto podium:

1. "Zaklęcie dla Cameleon" Piers Anthony - 52% (12 głosów)
2. "Życie jak w Tochigi" Anna Ikeda - 26% (6 głosów)
3. "Lare i t'ae" Eleonora Ratkiewicz & "Juniper Berry i tajemnicze drzewo" M. P. Kozlowsky - 17% (4 głosy)

Poza podium (malejąco):
"Człowiek ze złotym amuletem" Simon R. Green
"Czy mężczyzna może być w ciązy" Bill i Rich Sones & "Złoto i magia" Isaac Asimov
"Drzwi o trzech zamkach" Sonia Fernandez-Vidal

W zasadzie nie jestem zdziwiona wynikami, chociaż nie przypuszczałam, że stary, dobry "Xanth" będzie się cieszył takim powodzeniem. No i trochę szkoda, że "Drzwi o trzech zamkach" tak nisko...

I tradycyjnie już - na zakończenie mały bukiecik z wyszukiwarki:
choinka z kawy - widziałam choinki z książek, ale żeby z kawy? I to w sierpniu?!
erotyczne sceny greckie - mam skojarzenia co najmniej dwuznaczne, ale mam nadzieję, że chodziło o książkę "Życie prywatne i erotyczne w starożytnej Grecji i Rzymie"
hadrian czlonek riyrii uzbrojony - na razie nie ma, ale jak ktoś zgłosi, to chętnie narysuję.;)
opowiadania erotyczne kroniki wardston - no wiecie co, do powieści młodzieżowej?!
ernest kozłowski proste włosy - nie znam człowieka, a jego włosów tym bardziej
wyznania magicznych wilków - brzmi jak kolejny temat do "Rozmów w toku"...

niedziela, 2 września 2012

Podsumowanie ankiety czerwcowo-lipcowej i kilka rachitycznych kFiatków

Jak wiadomo (albo i nie), w zeszłym miesiącu ankiety nie popełniłam, bo w czerwcu nie było z czego wybierać. Mamy więc posumowanie ankiety z dwóch miesięcy. Głosujących było niewielu, bo tylko 17, ale że można było dać plusik więcej, niż jednej książce, to uzbierało się nam 33. Przejdźmy więc do wyników - najpierw podium.

1. "Behemot" Scott Westerfeld - 35% (6 głosów)
2. "Wody głębokie jak niebo" Anna Brzezińska & "Wrzawa śmiertelnych" Eric Nylund - 29% (5 głosów)
3. "Planeta Wygnania" Ursula K. Le Guin & "Goliat" Scott Westerfeld - 23% (4 głosy)

I miejsca pozapodiumowe, malejąco:
"Bitwa w Labiryncie" Rick Riordan & "Infoszok" David Louis Edelman
"Historia nudy" Peter Toohey
"Kukułka" Antonina Kozłowska

Trochę niefortunnie się stało, ze dwa tomy cyklu wypadły w jednej ankiecie, ale mam nadzieję, że opcja wyboru kilku odpowiedzi zminimalizowała ten problem.;) Poza tym jestem pozytywnie zaskoczona wysoką pozycją Brzezińskiej i Le Guin. I na koniec zapraszam do nowej ankiety (i udziału w mojej akcji "Jak to widzę?" - aby dowiedzieć się o niej  wszystkiego wystarczy kliknąć na bannerek po prawej).

Tymczasem zapowiadany rachityczny bukiecik najdziwniejszych zapytań z Google. Rachityczny jest nie dlatego, ze mało dziwacznych pytań się trafiało, tylko dlatego, że nie miałam mozliwości ich wszystkich wyłapać.
z pamiętnika hermafrodyty - eee... to nie ja.^^' Lubię myśleć, że ktoś tu szukał informacji o "Lewej ręce ciemności", ale wiem, że jestem naiwna.
prywatne filmy z alkowy - to też raczej nie u mnie, ale mimo wszystko doceniam kurtuazyjną formę zapytania.:)
łozko szkic - bardzo jestem ciekawa, co czego komuś potrzebny szkic tego poczciwego mebla...
modlitwa anime - znaczy, ktoś szukał animowanego w stylu japońskim "Ojcze nasz"? Czy może sceny z wielkookim, rozmodlonym dzieciakiem?...
największy rekin na świecie młot w całej galaktyce - to zapytanie jest tak urodziwe, że nawet nie trzeba go komentować.;)

piątek, 1 czerwca 2012

Podsumowanie ankiety kwietniowej i tradycyjnie już kfiatki.;)

Tym razem książek w ankiecie nie było zbyt dużo, dlatego każdy z uczestników mógł zagłosować tylko na jedną. Samych uczestników było 24, a ich głosy rozłożyły się tak:

1. "Smok Griaule" Lucius Shepard - 41% (10 głosów)
2. "Listy" J. R. R. Tolkien - 29% (7 głosów)
3. "Niebo ze stali" Robert M. Wegner - 25% (6 głosów)

Na podium nie zmieściła się tylko "Cena miłości" Vitusa B. Dröschera. Chyba nikogo ten układ nie zaskakuje? (No, może aż trzecia pozycja Wegnera, ale raz, że konkurencję miał silną, a dwa, że wszyscy już chyba czytali?;))

A teraz pora na kfiatki z wyszukiwarki, choć bukiecik dziś niewielki:

muminki spierdalaj do kuchni - ani o muminkach nie pisałam, ani o kuchni, więc niewiem, skąd to.
rysunki aniołów upadłych i ciemności - a to nie byłaby czasem czarna kartka, skoro w ciemności?
fantasy piersi - to już normalne nie wystarczą?
opowiadanie jak nabić na pal siostre - wujek Freud miałby na temat tego zapytania wiele do powiedzenia.
kupować zycie pi - kupować, kupować jak najbardziej.
co zrobic jak dziecko wypije rozpuszczalnik? - jechać czym prędzej na pogotowie.
penis sterniczki - jak penis, to chyba sternika?
albatrosy zamiast tuńczyków - że niby w kuchni? Nie opłaca się - nie dość że albatrosy dużo mniejsze, to trudniejsze w złapaniu i mniej liczne.

PS. Przypominam o mojej stałej akcji blogowej. Kandydatów możecie zgłaszać do końca miesiąca.:)

niedziela, 6 maja 2012

Spóźnione podsumowanie ankiety kwietniowej

No cóż, majówka była długa i bardzo relaksująca, a tymczasem nieświeża ankieta mi podśmiarduje na blogu.^^' No cóż, czas najwyższy, aby tradycji stało się zadość, więc nie zwlekając przedstawiam wyniki. W ankiecie wzięło udział 19 osób.

1. "Pieśń czasu. Podróże" Ian R. MacLeod - 47% (9 głosów)
2. "Księga cmentarna" Neil Gaiman - 31% (6 głosów)
3. "Świat Rocannona" Ursula K. Le Guin - 10 % (2 głosy)

Poza podium, na czwartym miejscu jednocześnie "Królestwo czarnego łabędzia" Lee Carol i "Ciepłe ciała" Isaac Marion.

Wyniki ankiety chyba w tym miesiącu nikogo nie zaskoczyły, zważywszy na znakomitości, jakie się w niej pojawiły.;) Korzystając z okazji, chciałabym podzielić się z Wami co ciekawszymi kFiatkami z ostatniego miesiąca:

naga sadow - nie wiem, kim ona jest, ale rozbieranej sesji jej nie robiłam.
blogspot opowiadanie erotyczne o wampirach - łomatko, nie dość że erotyczne, to jeszcze o wampirach... a fe!
kartka z pamietnika pracownika wieży babel - a to swoją drogą może być niezły pomysł na humorystyczne opowiadanie. Serio, serio.
portret rysowany jacoba ze zmierzchu - coś takiego na tym blogu się nie pojawi. NIGDY!
serial erotyczny - to chyba nie tu, bo ja seriali nie mam żadnych.
oczy my lity pony - ale tak... same? Brrr, obrzydliwe to.
moja biblia jest już trochę zniszczona - no, to raczej nie ma się czym chwalić. Moja jest w świetnym stanie.
siostry z widocznym i wielkim biustem - to chyba jakiś wyższy poziom fetyszyzmu... swoją drogą, chyba się nie da zrobić tak, żeby wielki biust był całkowicie niewidoczny.
duży wisiorek podwójny templariuszy - ale właściwie jak ta podwójność ma wyglądać? Nie lepiej kupić dwa wisiorki?
magiczne wilki samce haru - nie wiem, o co chodzi, ale kojarzy mi się z "Wolf Rain"
animacje miłosne - miłosne w sensie o miłości? To chyba tak ze 3/4 tytułów będzie...

niedziela, 1 kwietnia 2012

Podsumowanie ankiety lutowej i wiosenny bukiet kwiatuszków z Googla:)

Zabiegana jestem coraz bardziej (nic dziwnego, obrona się zbliża wielkimi krokami), więc bez zbędnych ceregieli przechodzę do zwycięskich tytułów z miesiąca lutego.:) Nadmienię jeszcze tylko, że tym razem w ankiecie wzięło udział 27 osób, oddając w sumie 41 głosów.

1. "Strach mędrca" tom 2 Patrick Rothfuss - 37% (10 głosów)
2. "Uczennica maga" Trudi Canavan - 33% (9 głosów)
3. "Dysk" Terry Pratchett - 25% (7 głosów)

Pozostałe tytuły, malejąco:
"Szepty dzieci mgły i inne opowiadania" Trudi Canavan
"Gringo wśród dzikich plemion" Wojciech Cejrowski
"Templariusz" Paul Doherty
"Rio Anaconda" Wojciech Cejrowski

Dziwi mnie trochę wysoka pozycja Canavan. Tak samo jak niska Cejrowskiego.Czyżby wszyscy już czytali?;)

A teraz obiecany bukiecik co bardziej interesujących kwiatków:
opowiadania erotyczne - to się robi podejrzanie częste zapytanie, a ja przecież żadnych opowiadań nie pisuję...
czysta fabryka wody @wp.pl @terra.op.pl - co ma fabryka wody (?!) do mailowego adresu, nie mam pojęcia.
tae ekkejr yaoi - ale żeby do "Tae ekkejr!"?!
dzicz w lesie - no dość często tam występuje. Las bez dziczy to się chyba sad nazywa.
czy ktos brał pozyczke od greg patrick - nie wiem, kim greg jest, ale ja nie brałam.
rysunki erotyczne - na razie nie mam, ale być może kiedyś coś się pojawi.;)
maszyny prehistoryczne - o samochód Flinstonów chodzi, jak nic!
słupy linii wysokiego napięcia jelenie - co ma jedno do drugiego, nie wiem...
galezie lezace w lesie - to chyba dość częsty widok. I chyba lepiej go oglądać w realu, niż w sieci.
wampira nie tyka - tykanie patyka (bezsensowne rymowanie mode on)
niemowle teologia - że niby Teologia to takie ładne imię dla dziewczynki?

czwartek, 1 marca 2012

Podsumowanie ankiety styczniowej i kilka kwiatków z wyszukiwarki

Tym razem w ankiecie wzięło udział 20 osób, a że można było zagłosować na więcej niż jedną książkę, łącznie oddano 28 głosów. Dziękuję wszystkim za udział i zabieram się do ogłoszenia wyników:

1. "Grillbar Galaktyka" Maja Lidia Kossakowska - 40% (8 głosów)
2. "Dzieci Demonów" J. M. McDermott - 35% (7 głosów)
3. "Strach mędrca" tom 1 Patrick Rothfu - 20% (4 głosy)

A teraz, malejąco, wszystkie książki, którym nie udało się dostać na podium:

"Tae ekkejr!" Eleonora Ratkiewicz
"Magia krwi" Anthony Husso
"Kupiliśmy Zoo" Benjamin Mee
"Inny wiatr" Ursula K. Le Guin
"Excentrycy" Włodzimierz Kowalewski

W sumie nie jestem zaskoczona wynikami i z grubsza pokrywają się z moimi typami najlepszych książek (niską pozycję Le Guin tłumaczę sobie tym, że wszyscy już dawno czytali). Szkoda tylko, że nikt nie zagłosował na "Excentryków": - to naprawdę świetna książka.

A na koniec kilka kwiatków z wyszukiwarki. Nie są może tak spektakularne, jak ostatnio, ale coś tam się udało znaleźć.;)
karmazynowy tytan - galeria zdjęć - nie wiem, jak wam, ale mi się to kojarzy z jakąś obcą planetą...
erotyczne opowiadania szkolne - ekhem...
charles erick yaoi - od tego to się chyba nigdy nie odczepię.;)
baranek smoka - to chyba tylko w charakterze kolacji?
nomad stepowy - nie znam żadnego.
smoki prehistoryczne - to chyba dinozaury były?
sala gimnastyczna - to nie u mnie. Radzę poszukać w najbliższej szkole.
cuchnie krowim łajnem muzyka krol gor - tutaj naprawdę nie wiem, co powiedzieć...
bursztynu prasowanego fabryka - nie mam takiej, ale wolę bursztyn jubilerski, naturalny;)

sobota, 4 lutego 2012

Spóźnione nieco podsumowanie ankiety grudniowej i trochę kwiatków z wyszukiwarki.

Cóż, notka kilka dni opóźniona, z przyczyn sesyjnych. Na szczęście to była moja ostatnia sesja w życiu (już tylko się obronić...), więc więcej opóźnień nie przewiduję. Tymczasem przechodzę do rzeczy.

W ankiecie tym razem wzięło udział 17 osób, a to niezbyt wiele. Wszystkie książki z grudnia zmieściły się na podium.;) I tak:

1. "Sfera armilarna" Andrzej Pilipiuk - 41% (7 głosów)
2. "Kot Simona i kociokwik" Simon Tofield - 23% (4 głosy)
3. "Wilczy brat" Michaelle Paver i "Rzecz o zbłąkanej duszy" tom 2 Siergiej Sadow - 17% (3 głosy)

Zwycięzców już poznaliśmy, a ja zapraszam do głosowania w następnej ankiecie. Ale zanim to zrobicie, jeszcze kilka co ciekawszych zapytań od wujka Google:
yaoi+opowiadania - zaczynam się zastanawiać, czy czasem na moim blogu nie działa jakaś yaoistka-partyzantka...
budzi się przykuta do drzewa - w świetle poprzedniego zapytania mam dziwne skojarzenia...
mroczny wampir max - nie wiem, nie znam takiego.
kultura osobista nastolatków komiks - to zapytanie pojawiało się przez kilka tygodni z taką częstotliwością, że zaczęłam się zastanawiać, która szkoła zadała taką pracę domową.
praca licencjacka virginia woolf - niestety, prac dyplomowych na blogu nie zamieszczam. A nawet gdyby, to z pewnością w bardziej... hm, organicznej tematyce.;)
czarownice z salem nago - czyżby to jakaś podpowiedź w temacie kto miał być przykuty do drzewa?
szablony haftow ludowych - ja się nie znam, ale może któraś z rękodzielniczych blogerek by pomogła.
rozkaz and - and what?
ruchliwe komiksy na kartkach - moje niestety się nie ruszają.:( Ale takie rzeczy to chyba raczej tylko na komputerze, a nie na kartkach...
oj tam oj tam ginie jednorożec - żadno ojtam, trzeba natychmiast TOZ powiadomić! I jakąś organizację od zagrożonych gatunków!
dzieci ktore ogladaja za duzo mini mini - ja w sumie nie wiem, ale chyba wyglądają normalnie?
bogini miłości jak uszyć strój - no jak miłości, to chyba najlepiej wystąpić w stroju Ewy?
historia erotyki - sama bym chętnie poczytała;)
kamien przy białołęckiej - nie wydaje mi się, żeby pani Białołęcka targała przy sobie jakiś kamulec... Chyba że chodzi o jakąś białołęcką drogę, ale po co komu przydrożne kamienie?
marcin architekt lubię koty - też lubię, ale Marcina architekta nie znam.

czwartek, 1 grudnia 2011

Podsumowanie ankiety październikowej.

Dziś tylko szybciutko podaję wyniki, bo niedługo wyjeżdżam.;) Tym razem w ankiecie zagłosowało 26 osób, a że każda mogła oddać tylko jeden głos, to wiadomo, ile ich w sumie było. Przejdźmy od razu do podium:

1. "Wichry Archipelagu" Bradley P. Beaulieu - 34% (9 głosów)
2. "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód" Robert M. Wegner i "Zbiercz Burz" tom 2 Maja Lidia Kossakowska - 26% (7 głosów)
3. "Moja historia czytania" Alberto Manguel - 7% (2 głosy)

Poza podium znalazł się jedynie "Sezon migracji na północ" At-Tajjib Salih z jednym, samotnym głosem. Muszę przyznać, że wyniki głosowania nie są zaskakujące.:)

niedziela, 6 listopada 2011

Winiki ankiety wakacyjnej i wrześniowej

Wyjechała sobie Moreni z miasta i została bez internetu, dlatego wyniki ankiet już nieco nieświeże. formalności jednak musi stać się zadość, więc podsumowanie nadszedł czas. Aha, a zanim przejdę do sedna, przypominam o konkursie u Fenrira (naprawdę, jest ktoś, kto jeszcze nie wie?).

Teraz szybko do rzeczy. W ankiecie wakacyjnej wzięło udział 38 osób, które łącznie oddały 62 głosy (można było głosować na więcej niż jedną książkę). Na podium:

1. "Hyperversum" Cecilia Randal i "Dziewczyna, która pływała z delfinami" Sabina Berman - po 23% (9 głosów)
2. "Książę mgły" Carlos Ruiz Zafon - 21% (8 głosów)
3. "44 Scotland Street" Alexander McCall Smith - 18% (7 głosów)

Dalej, malejąco (w jednym akapicie znajdują się tytuły z identycznymi wynikami):

"Tatami kontra krzesła. O Japończykach i Japonii" Rafał Tomańsk
"Detektyw i panny" Magdalena Lewańska, "Koniec pieśni" Wojciech Zembaty
"Księżniczka Sissi" Stefanie Zweig, "Wściekły pies" Wojciech Tochman, "Encyklopedia duchów i demonów" Ernest Abel, "Rzecz o zbłąkanej duszy" T. 1 Siergiej Sadow
"Balsam długiego pożegnania" Marek S. Huberath
"Słońce Scortów" Laurent Gaude, "Świadek mimo woli" Gianrico Carofiglio
"Obwód głowy" Włodzimierz Nowak (tutaj okrągłe 0 głosów)

Teraz czas na ankietę wrześniową, w której można było zagłosować tylko na jedną książkę. Zagłosowało 26 osób, a na podium znalazły się:

1. "Historia czarów i czarownic" Jesus Callejo - 34% (9głosów); totalne zaskoczenie
2. "Adamantowy Pałac" Stephen Deas - 26% (7 głosów)
3. "Ludzie na walizkach" Szymon Hołownia - 15% (4 głosy)

Pozostałe, malejąco:

"Trzech panów w łódce, nie licząc psa" Jerome K. Jerome
"Życie Pi" Yann Martel (szkoda, że tak nisko)
"Fizjonomika" Jeffrey Ford

Dziękuję za udział w ankietach i zapraszam do kolejnej.:)

czwartek, 30 czerwca 2011

Ankieta majowa - podsumowanie

W tym miesiącu w ankiecie wzięło udział 28 osób. Ankieta była jednokrotnego wyboru, więc oddano również 28 głosów. A teraz bez zbędnych wstępów przechodzimy do wyników.

1. "Zakon Krańca Świata" Maja Lidia Kossakowska - 28% (8 głosów)
2. "Upiór w operze" Gaston Leroux & "Podróżnik WC" Wojciech Cejrowski - 17% (5 głosów)
3. "Triumf lisa Reinicke" Andrzej Pilipiuk & "Klątwa tytana" Rick Riordan - 10% (3 głosy)

Poza podium, po tyle samo głosów (czyli po 2) otrzymały:

"Miłość to najlepsze lekarstwo" Nick Trout & "Wszelki wypadek" Joanna Chmielewska

Jedynym, co mnie w tej ankiecie zaskoczyło, to taka zażarta rywalizacja i fakt, że wszystkie miejsca poza pierwszym były obsadzone przez aż dwie książki.:)

W lipcu ankiety nie będzie, bo i nie ma jej z czego zrobić. Książka czerwcowa zostanie dołączona do ankiety sierpniowej.

P.S. Ponieważ mam problemy z internetem, nieco spadnie moja aktywność blogowa. Postaram się jednak w miarę możliwości zamieszczać nowe notki i odwiedzać Wasze blogi, chociaż rzadziej będę się odzywać.

środa, 1 czerwca 2011

Ankieta kwietniowa - podsumowanie

Strasznie męczące okazały się dla mnie ostatnie dni (a kolejne dwa tygodnie nie zapowiadają się lepiej), więc bez zbędnych wstępów, co by po próżnicy energii nie tracić, przechodzimy do meritum.

W ankiecie tym razem wzięło udział 41 czytelników. Ich poparcie rozłożyło się w następujący sposób:

1. "Maskarada" Terry Pratchett - 29% (12 głosów)
2. "Dogonic tęczę" Fannie Flagg - 17% (7 głosów)
3. "Szukając Noel" Richard Paul Evans & "Morze Potworów" Rick Riordan - 14% (6 głosów)

Dalej, malejąco:

"Księga Sandry" Tamora Pierce
"Saint-Exupery. Ostatnia tajemnica" J. Pradel, L. Vranel
"Miasto w przestworzach" Greg Keyes

Tym razem nie było żadnej książki bez choćby jednego głosu.

wtorek, 3 maja 2011

Ankieta marcowa - podsumowanie

Ponieważ wyjechałam na święta i majówkę, przez dłuższy czas mnie nie było. Zanim jednak zabiorę się za nadrabianie zaległości na waszych blogach, postanowiłam zamieścić podsumowanie ankiety dotyczącej marcowych książek. Przejdźmy więc do rzeczy. Tym razem w ankiecie zagłosowało 41 osób.

Oto podium:

1. "Złodziej pioruna" Rick Riordan - 31% (13 głosów)
2. "Trucicielka" Eric-Emmanuel Schmitt - 26% (11 głosów)
3. "Życie prywatne i erotyczne w starożytnej Grecji i Rzymie" Sławomir Koper - 24% (10 głosów)

Poza podium zaś znalazły się, malejąco:

"Dziecko dla odważnych" Leszek K. Talko
"Galaktyczni Zwiadowcy: postrach gwiazd" Harry Harrison & "W ogóle i w szczególe. Eseje poufałe" Anne Fadiman

Wyniki mnie zbytnio nie dziwią, zastanawia mnie tylko, czy to moja (anty)recenzja przekonała aż dwie osoby do przeczytania "Galaktycznych zwiadowców.;)

piątek, 1 kwietnia 2011

Ankieta styczniowo-lutowa - podsumowanie

Tym razem bez zbędnych wstępów przechodzę do podsumowania zbiorczej, dwumiesięcznej ankiety. Wzięło w niej udział 29 głosujących, oddając łącznie 46 głosów, jako iż można było głosować na więcej niż jedna książkę. Wyniki przedstawiają się tak:

1. "Zbieracz Burz" tom 1 Maja Lidia Kossakowska & "Czytelniczka znakomita" Alan Bennett - 20% (6 głosów)
2. "Opowieści z meekhańskiego pogranicza: Północ - Południe" Robert M. Wegner & "Psy i demony. Ciemne strony Japonii" Alex Keer & "Kobiety w Biblii" John Baldock & "Na Szkarłatnych Morzach" Scott Lynch - 17% (5 głosów)
3. "Hold dla mroku" Adrian Tchaikovsky & "Tektonika uczuć" Eric-Emmanuel Schmitt & "Kiedy byłem dziełem sztuki" Eric-Emmanuel Schmitt & "Baranek" Christopher Moore - 10% (3 glosy)

I ostatni, jako jedyny poza podium: "Sen" Lisy Mcmann.

Nie da się ukryć, że w tym miesiącu walka była bardzo wyrównana.;)

poniedziałek, 31 stycznia 2011

Ankieta grudniowa - podsumowanie

Okres przedsesyjny i sesyjny sprawił, że moja blogowa aktywność znacznie zmalała. Stan ten jeszcze przez jakiś czas się utrzyma, ale jest przejściowy i jak wszystko, kiedyś się skończy. Jednak jego bardziej dalekosiężną konsekwencją jest to, że nie udało mi się przeczytać w styczniu wystarczająco wielu książek, aby utworzenie z nich ankiety miało jakikolwiek sens. W związku z tym luty pozostanie miesiącem bezankietkowym. Mam nadzieję, że następna ankieta pojawi się w marcu.

A teraz przejdźmy do podsumowania bieżącej ankiety. Tym razem zagłosowało 31 osób, oddając tyle samo głosów, gdyż ze względu na dość niewielką liczbę książek, postanowiłam wyłączyć opcję głosowania na kilka książek jednocześnie. Największą ilość głosów uzyskały:

1. "Krew modliszki" Adrian Tchaikovsky - (ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, ale również zadowoleniu) 32% (10 głosów)
2. "Odette i inne historie miłosne" E. E. Schmitt - 22% (7 głosów)
3. "Dom tysiąca nocy" Maja Wolny i "Atramentowa śmierć" Cornelia Funke - po 19% (6 głosów)

Następnie:
"Między kłamstwem a ironią" Umberto Eco
"Zwycięzca jest sam" Paulo Coelho (tutaj 0 głosów)

Dziękuję wszystkim za udział.:)

sobota, 8 stycznia 2011

Ankieta listopadowa - nieco opóźnione podsumowanie

Z powodu wyjazdu do mojego Lubego podsumowanie ankiety nieco się opóźniło. Z wyjazdu wracam co prawda dopiero jutro i zaległości w waszych blogach też dopiero jutro zacznę nadrabiać, ale podsumowanie zamieszczam już dziś. I niestety śpieszę poinformować, że zdjęć zimowej puszczy nie zamieszczę, bo zwyczajnie zapomniałam aparatu.

Ale do rzeczy. Tym razem w ankiecie wzięło udział 47 osób, oddając łącznie 61 głosów, co jest rekordem w krótkiej historii moich ankiet. Tym razem największą ilość głosów uzyskały:

1. "Amerykańscy bogowie" Neil Gaiman - 34% (16 głosów)
2. "Ulica Tysiąca kwiatów" Gail Tsukiyama - 31% (15 głosów)
3. "Muzyka duszy" Terry Pratchett - 19% (9 głosów)

Dalej, malejąco:

"Ostatni raz" Anna Gavalda
"Wilken: Bracia krwi" Di Toft
"Kłamca 3: Ochłap sztandaru" i "Wolałbym żyć" Thierry Cohen

Trochę szkoda, że pan Cohen tak nisko, książka jest naprawdę warta uwagi. Ale pocieszające, że nawet ostatni otrzymali swoje głosy.

W ramach rekompensaty za długą nieobecność, postanowiłam zamieścić kolejny przejaw mojej radosnej twórczości. Szkic przedstawia moją postać z gry, która od jakiegoś czasu skutecznie pożera nasz (czyli mój, Lubego i przypadkowych ofiar) czas. Gra nazywa się "Warhammer. Fantasy Roleplay" i nie jest do niej potrzebny komputer. Każdy, kto kiedykolwiek grał w klasyczne systemy RPG, takie jeszcze nieskomputeryzowane, wie, z czym to się je, a pozostałym wyjaśnię, że do tego potrzeba dziwacznych kości, ołówka, kilku kartek papieru i delikwenta, który ofiarnie zgodzi się rozgrywkę prowadzić. Delikwent zostaje Mistrzem Gry i mówi pozostałym graczom, kim grają, (chociaż nie do końca, sporo sami sobie gracze dopowiadają) gdzie grają i w co właściwie grają. Wiem, że to dość egzotycznie wygląda z boku, ale strasznie wciąga.;) Głównym plusem tej zabawy jest to, że można robić absolutnie wszystko, nie będąc ograniczonym przez komputerowe lokacje, zasady i inne sztywne ramy. A na obrazku elfka tym razem zrobiona w stylu mangi, bo akurat taką miałam fantazję.:)

A już jutro pierwszy w tym roku stosik.:)

środa, 1 grudnia 2010

Ankieta październikowa - podsumowanie

W ankiecie wzięły udział 34 osoby, oddając łącznie 46 głosów. A oto tytuły, które najbardziej chcielibyście przeczytać.:)

1. "Wrócę po Ciebie" Guillaume Musso i "Kłamstwa Lockey'a Lamory" Scott Lynch - po 35% (12 głosów)
2. "Flush" Virginia Woolf - 29% (10 głosów)
3. "Kobiety opowiadają świat. Szkice o fantastyce" Grażyna Lasoń-Kochańska - 20% (7 głosów)

Dalej:

"Kobieta zaklęta w kamień" Marta Fox
"Jamila" Katarzyna Sadowska

Każda książka otrzymała głosy. Tym razem wynikami ankiety nie jestem zaskoczona.:)

poniedziałek, 1 listopada 2010

Ankieta wrześniowa - podsuowanie

Czas na podsumowanie drugiej ankiety. Tym razem wzięło w niej udział 49 osób, jednak głosów oddano więcej, jako że hołduję zasadzie, że można chcieć przeczytać więcej niż jedną książkę z wymienionych.;) tym razem zwycięzcami ankiety zostali:

1. "Zapasy z życiem" Eric-Emmanuel Schmitt - 26% (13 głosów)
2. "Marzycielka z Ostendy" Eric-Emmanuel Schmitt - 18% (9 głosów)
3. "Brudna robota" Christopher Moore i "Cud w medycynie" praca zbiorowa - po 14% (7 głosów)

Dalej, malejąco:

"Żmija" Andrzej Sapkowski
"Jak powieść" Daniel Pennac i "Pan Wilków" Andrzej Pilipiuk
"Imperium Czerni i Złota" Adrian Tchaikovsky
"Klęska ważki" Adrian Tchaikovsky
"Antylopa szuka myśliwego" Wojciech Albiński

Tym razem każda z książek otrzymała głosy. Wysoka pozycja Schmitta mnie nie zaskakuje, wysoka pozycja Moore'a już tak.

piątek, 1 października 2010

Ankieta sierpniowa - podsumowanie

Czas na podsumowanie mojej pierwszej ankiety. Na pytanie "Którą z sierpniowych książek chcielibyście przeczytać?" odpowiedziało łącznie 21 osób. Oto trzy pierwsze miejsca:

1. "Naznaczeni błękitem" Ewa Białołęcka - 33%(7 głosów)
2. "Ex libris" Anne Fadiman i "Drewniana Twierdza" Andrzej Pilipiuk - po 28% (6 głosów)
3. "Kamień na szczycie" oraz "Piołun i miód" Ewy białołęckiej - po 19% (4 głosy)

Dalej, malejąco (już bez punktacji):

"Książki najgorsze" Stanisław Barańczak
"Życie na trzy psy" Abigail Thomas
"Kapłan" Krzysztof Kotowski

Osobiście zaskoczyła mnie wysoka pozycja Białołęckiej. A już za chwilę ankieta wrześniowa.:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...