Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Konkursy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Konkursy. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 27 marca 2018

[KONKURS] Wygraj "Ptakologię"!

Uwaga, uwaga, rzadkie zjawisko na blogasku, czyli konkurs! Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Marginesy można wygrać egzemplarz "Ptakologii" Sy Montgomery, o której ostatnio pisałam. 

Ponieważ urocze zwierzątka zawsze mają lepsze zasięgi niż książki, z nagrodą pozuje Ahsoka
(oczywiście nie jest częścią wygranej :P )
Fajna książka, naprawdę warto - zwłaszcza, jeśli jesteście miłośnikami przyrody, tudzież lubicie czytać o ludzkim stosunku do tejże. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na jedno proste pytanie:

Jakim ptakiem chciał(a)byś być i dlaczego?

Autor lub autorka subiektywnie wybranej przeze mnie najciekawszej odpowiedzi zostanie nowym właścicielem "Ptakologii".:)

A tutaj najważniejsze fakty w formie regulaminu:
  1. Organizatorem konkursu jestem ja, czyli autorka niniejszego bloga.
  2. Konkurs trwa od 27.03.2018r. do 02.04.2018r. do godziny 23.59. Wyniki zostaną ogłoszone 04.04.2018r.
  3. Nagrodą jest egzemplarz "Ptakologii" Sy Montgomery.
  4. Aby zgłosić się do konkursu należy zostawić pod tym postem komentarz zawierający:
    - odpowiedź na pytanie konkursowe
    - adres email
  5. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie adresu korespondencyjnego na terenie Polski.
  6. Zwycięzca zostanie wybrany na podstawie mojej subiektywnej i nieodwołalnej decyzji.
  7.  Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. Na odpowiedź czekam tydzień, jeśli jej nie otrzymam, skontaktuję się z kolejnym uczestnikiem.
Dodatkowo byłoby miło, gdybyście udostępnili informację o konkursie na swoich fanpage'ach i polubili fanpage blogaska, ale nie jest to obowiązkowe.

Powodzenia! :)

wtorek, 20 grudnia 2016

Rozwiązanie konkursu z "Paradoksem"

 Musze przyznać, że konkurs tym razem wypadł bardzo kameralnie - rywalizacja nie była zbyt zaciekła, choć szczerze mówiąc liczyłam na większe zainteresowanie.

Ale, nie przedłużając już, pragnę ogłosić, zwyciązcę - pokonał przeciwników w cuglach. Można powiedzieć, że sama jego obecność onieśmieliła potencjalnych konkurentów.;)

A więc "Paradoks" powiędruje do:

Piekielnej strony Popkultury

Zwyciężczyni gratuluję.:) Skontaktuję się z nią niedługo w celu dogadania szczegółów.:)

wtorek, 13 grudnia 2016

Konkurs: przygarnij książkę, zrecenzuj książkę

Ostatnio tak dziwnie się złożyło, że trafiła do mnie książka. Trafiła przypadkiem - miał do mnie zawitać ktoś inny, ale chyba pomylili adresy. No i teraz mam taką znajdkę. Kompletnie się na tym gatunku nie znam, nie umiem się opiekować. Pomyślałam więc, że oddam w dobre ręce.:)
Tu moja urocza asystentka prezentuje nagrodę. I nie, asystentka nie jest do wygrania.
Jednak ręce naprawdę muszą być dobre. Aby więc przygarnąć "Paradoks", trzeba wypełnić dwa warunki:
  1. W komentarzu pod postem napisać, dlaczego właśnie Ty powinieneś/naś zaopiekować się książką.
  2. W przeciągu maksymalnie trzech miesięcy napisać recenzję "Paradoksu", żebym mogła się przekonać, że naprawdę trafił w dobre ręce.
Dlatego też aby wziąć udział w konkursie, należy mieć bloga, vloga lub konto na LC, żeby w tych miejscach móc umieścić recenzję.

A teraz kilka ważnych informacji w formie regulaminu:
  1. Organizatorem konkursu jestem ja, czyli autorka niniejszego bloga.
  2. Konkurs trwa od 13.12.2016r. do 19.12.2016 do godziny 23.59. Wyniki zostaną ogłoszone 20.12.2016r.
  3. Nagrodą jest egzemplarz "Paradoksu" Igora Brejdyganta
  4. Zwycięzca zobowiązuje się w ciągu maksymalnie 3 miesięcy napisać recenzję ww. książki.
  5. Aby zgłosić się do konkursu należy zostawić pod tym postem komentarz zawierający:
    - odpowiedź na pytanie konkursowe "D
    laczego właśnie Ty powinieneś/naś zaopiekować się książką?"
    - adres email
    - adres miejsca, w którym zostanie opublikowana recenzja
  6. Zwycięzca zostanie wybrany na podstawie mojej subiektywnej i nieodwołalnej decyzji.
  7. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. Na odpowiedź czekam tydzień, jeśli jej nie otrzymam, skontaktuję się z kolejnym uczestnikiem.
  8. Jako iż wysyłam tylko na terenie Polski, zgłaszający się winni posiadać adres korespondencyjny na terenie kraju.
Dodatkowo byłabym wdzięczna, gdybyście udostępnili informację o konkursie w swoich miejscach w sieci. Nie jest to obowiązkowe, ale chciałabym, żeby informacja dotarła do możliwie najszerszego grona odbiorców.:)

Powodzenia.:)

piątek, 29 kwietnia 2016

Rozwiązanie konkursu patronackiego

Na początku chciałabym wszystkim biorącym udział w konkursie podziękować. Wasze odpowiedzi były bardzo kreatywne, a niektóre z pewnością pchną mnie ku nowym lekturom.:) Było ich też więcej, niż się spodziewałam. Dzięki temu konkurencja była zażarta. Niestety, zwycięzca może być tylko jeden.

W podjęciu decyzji wspomagała mnie Komisja Wsparcia Moralnego. Dziewczyny bardzo zaangażowały się w konkurs.
Nie przedłużając, chciałabym ogłosić, że zwyciężczynią konkursu jest:

Pyza Wędrowniczka

Za gruntowne uzasadnienie swojej decyzji i głęboką analizę warunków w jakich przyszłoby jej żyć, gdyby przeniosła się do wybranej przez siebie krainy.
I za nietopyrze.

Zwyciężczyni gratuluję i proszę o podanie kontaktowego maila (może też od razu do mnie napisać na adres z bocznej kolumny bloga jeśli tak woli), w celu ustalenia szczegółów przekazania nagrody.

A oto nagrodzony komentarz:
Trochę bym się bała, ale wybrałabym chyba przedwojenną Dolinę Kwiatów. Jest zapomniana z dwóch co najmniej różnych kątów. Raz, że sami mieszkańcy nie bardzo pamiętają (albo chcą pamiętać), co było tam wcześniej, a elfów traktują jak intruzów, którzy nie umieli sobie poradzić w nowej sytuacji, więc zostali wyparci. Dwa, że to takie miejsce, gdzie historie zmieniają się w anegdoty, a to, jak funkcjonuje świat, oparte jest w gruncie rzeczy na takim "nie pamiętam, nie wiem, coś usłyszałem, ktoś mówił -- może tak jest?". Stąd, jeśli mieszkańcy mają wymienić, co ich nawiedza, wymieniają stwory nieistniejące w rzeczywistości. Także to jest miejsce na raz ponure i jednocześnie piękne, takie, które jednak ma potencjał, by coś z nim zrobić -- ciekawe i smutne, nudno tam na pewno nigdy nie było.
No i nietopyrze. Nietopyrze tam są.

piątek, 15 kwietnia 2016

Konkurs patronacki, czyli "Idź i czekaj mrozów" do wygrania!

Konkursy na tym blogu pojawiają się rzadko, ale skoro jest patronat, to obowiązkowo musi być jakaś nagroda dla czytelników.:) Nagrodą jest świeżutki i pachnący egzemplarz obiektu patronatu, czyli "Idź i czekaj mrozów" Marty Krajewskiej. Jeśli zastanawiacie się, czy warto, tu tutaj pisałam szerzej, dlaczego oczywiście warto.:)

Oto nagroda, jak na nagrodę przystało, prezentowana przez uroczą hostessę.:)
Co trzeba zrobić, aby ją dostać? Odpowiedzieć na jedno pytanie:

Gdybyś miał/a zamieszkać w całkowicie losowej, zapomnianej przez autora i głównych bohaterów (za to nie zapomnianej przez faunę i florę różnej proweniencji oraz lokalnych poborców podatkowych) wiosce wybranego fantastycznego świata, to który byłby to świat i dlaczego?

Nagrodzona zostanie najbardziej kreatywna odpowiedź.:)

A tutaj bardziej szczegółowy regulamin:
  1. Organizatorem konkursu jestem ja, czyli autorka niniejszego bloga, zaś nagrody zasponsorowało wydawnictwo Genius Creations.
  2. Konkurs trwa od 15.04.2016r. do 28.04.2016r. do godziny 23.59. Wyniki zostaną ogłoszone 29.04.2016r. wieczorem.
  3. Nagrodą jest egzemplarz "Idź i czekaj mrozów" Marty Krajewskiej
  4. Aby zgłosić się do konkursu należy zostawić pod tym postem komentarz zawierający odpowiedź na pytanie konkursowe oraz adres email.
  5. Zwycięzca zostanie wybrany na podstawie mojej subiektywnej i nieodwołalnej decyzji.
  6. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. Na odpowiedź czekam tydzień, jeśli jej nie otrzymam, skontaktuję się z kolejnym uczestnikiem.
  7. Jako iż wysyłam tylko na terenie Polski, zgłaszający się winni posiadać adres korespondencyjny na terenie kraju.
  8. Nie jest to obowiązkowe, ale byłabym wdzięczna, gdybyście zechcieli udostępnić informację o konkursie.:)
A więc powodzenia!:)

piątek, 11 września 2015

Wyniki konkursu!

Trochę was przetrzymałam z tymi wynikami, ale nie martwcie się, już nadciągają. Konkurencja nie była zbyt duża, ale to chyba nie zmniejszy satysfakcji z wygranej?;) Nie przedłużając, oto zwycięski komentarz:

Moją najukochańszą i najbardziej interesującą planetą jest także twór Terry'ego Pratchetta, który był już wspomniany, ale jest nią Świat Dysku. Co prawda musimy nagiąć nieco definicję planety do Dysku na czterech słoniach sunącego przez kosmos na grzbiecie A'Tuina.
Dlaczego? Bo zawiera w sobie wszystkie najpopularniejsze motywy fantastyczne, a jednak się rozwija jak normalny świat. Bo nie wydaje się sztuczna, ewoluuje i doszła do rewolucji przemysłowej, jednocześnie robiąc to zupełnie naturalnie jak na planetę magii i bogów, w której wszystko dzieje się dzięki narrativum, a stwórca zostawił na brzegu kanapkę z jajkiem, zmieniając budowę świata. Bo tak doskonale oddaje Ziemię jednocześnie nią nie będąc. Bo jest tam Vetinari. Bo cały wszechświat ma poczucie humoru, a szansa jedna na milion sprawdza się w dziewięciu przypadkach na dziesięć. I ostatecznie - bo tak.
Mogłabym wymieniać dalej, ale mam wrażenie, że chyba byłoby za długo i mogłabym zanudzić wszystkich. Podsumowując - wybieram Świat Dysku, który kocham i uwielbiam ze wszystkimi cechami (którego własnoręcznie rysowana mapa zawisła niedawno u mnie na ścianie). Co prawda nie wiem, czy bym tam chciała mieszkać - obawiam się, że długość mojego życia mogłaby drastycznie spaść.

A to oznacza, że nagroda wędruje do...

Malcadicta 

Zwyciężczyni gratuluję, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział.:)

piątek, 28 sierpnia 2015

Konkurs przypadkowy, czyli "Dżungla" do wygrania!

Konkursu nie było tu od lat i tego też właściwie nie planowałam, ale tak jakoś wyszło, że jest.:) Może i się przyda - jest to zawsze jakiś powiew świeżości w moim skostniałym blogowym zakątku.

Do wygrania jest pachnąca nowością "Dżungla" Dariusza Supienia, która premierę miała dwa dni temu.:)

Każda dżungla prezentuje się lepiej w towarzystwie Dzikiego Zwierza (zwłaszcza kompatybilnego barwą). Nie, Dziki Zwierz nie jest częścią nagrody.
Co trzeba zrobić, aby ją dostać? Ano, pod tym postem odpowiedzieć na pytanie:

Jaką planetę z wielu prezentowanych w literaturze uważasz za najbardziej intrygującą i dlaczego?

Zwycięzcą zostanie autor/ka najciekawszej odpowiedzi, wszelkie przejawy kreatywności mile widziane.:)

A teraz kilka ważnych informacji w formie regulaminu:
  1. Organizatorem konkursu jestem ja, czyli autorka niniejszego bloga.
  2. Konkurs trwa od 28.08.2015r. do 10.09.2015 do godziny 23.59. Wyniki zostaną ogłoszone 11.09.2015r.
  3. Nagrodą jest egzemplarz "Dżungli" Dariusza Sypienia
  4. Aby zgłosić się do konkursu należy zostawić pod tym postem komentarz zawierający odpowiedź na pytanie konkursowe oraz adres email.
  5. Zwycięzca zostanie wybrany na podstawie mojej subiektywnej i nieodwołalnej decyzji.
  6. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. Na odpowiedź czekam tydzień, jeśli jej nie otrzymam, skontaktuję się z kolejnym uczestnikiem.
  7. Jako iż wysyłam tylko na terenie Polski, zgłaszający się winni posiadać adres korespondencyjny na terenie kraju.
Tak więc powodzenia!:)

poniedziałek, 16 grudnia 2013

Wyniki rozdawajki grudniowej

Krótko i węzłowato, coby sztucznie nie przedłużać: szczęśliwą posiadaczką zimowej zakładki zostaje

Bacha85

Zwyciężczyni gratuluję i już lecę pisać maila z powiadomieniem.:) Dziękuję również pozostałym uczestnikom za wzięcie udziału.

wtorek, 10 grudnia 2013

Mała grudniowa rozdawajka

Ci, którzy zaglądają czasem na fanpejdż bloga wiedza, że zapowiedziałam na dzisiaj małą niespodziankę. Zazwyczaj o tej porze roku na bogu pojawia się jakiś konkursik, rozdawajka, coś takiego. Tym razem też się pojawiło,choć tydzień później, niż zwykle.

A do oddania mam małą, zimową zakładeczkę:


Aby móc zawalczyć o nagrodę należy wykonać proste zadanie konkursowe. Tutaj - klik! - jest lista wszystkich książek, które czekają na przeczytanie na mojej półce. Którą i dlaczego powinnam natychmiast przeczytać? Autor najciekawszej polecanki wygrywa.:) Zgłoszenia z odpowiedziami i adresem mailowym podawajcie w komentarzach pod tą notką.

Na wzięcie udziału macie czas do niedzieli 15.12.2013r., do północy. Zwycięzcę ogłoszę w poniedziałek.

No to teraz to, co najważniejsze w punktach:
  1.  Konkurs trwa do 15.12.2013r. do północy.
  2. Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać odpowiedź na zadanie konkursowe i adres mailowy.
  3. Zwycięzcę wybiorę na podstawie subiektywnej i nieodwołalnej decyzji, co ogłoszę w poniedziałek. Ze szczęśliwcem skontaktuję się w celu uzyskania adresu.
  4.  Jeśli w ciągu tygodnia adresu nie uzyskam, nagrodę otrzyma inna osoba.
  5. Zakładkę wyślę w ciągu siedmiu dni od otrzymania adresu, tylko na adres znajdujący się na terenie Polski.
Powodzenia!:)

niedziela, 23 czerwca 2013

Wyniki rozdawajki urodzinowej

Czas ostatecznie zakończyć obchody trzecich urodzin mojego bloga, czyli ujawnić, kto będzie nowym właścicielem "Świata bez bohaterów". Wyniki byłyby wcześniej, ale maszyna losująca (w tej roli mój Luby) wcześniej była niedostępna. Nie przeciągając dłużej, zwyciężczynią rozdawajki została:

Myss Monster

Gratuluję.:) Zaraz wyślę maila z powiadomieniem, zaś na adres czekam do przyszłej niedzieli.

sobota, 15 czerwca 2013

Trzecie urodziny bloga

Co roku się trochę zbieram, a trochę nie do napisania urodzinowego wpisu. I co roku okazuje się nagle, że trzeba było to zrobić dwa tygodnie temu, bo teraz jesteśmy już właśnie dwa tygodnie po terminie i nie ma sensu się wygłupiać. Ale teraz tak się jakoś złożyło, ze dwa tygodnie temu Silaqui pisała o urodzinach swojego bloga i jakoś tak mi się przypomniało, że do trzech razy sztuka i możne też bym się zmobilizowała. Więc się zmobilizowałam. Drodzy czytelnicy, dokładnie trzy lata temu na "Z pamiętnika ksiązkoholika" pojawiła się pierwsza notka.:)


To były bardzo fajne trzy lata i szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie teraz zaprzestania blogowania. Przydałoby się je jakoś podsumować i zrobię to. W punktach, żeby było przejrzyściej.
  • Po pierwsze i najważniejsze, zyskałam grono stałych czytelników, którzy na dodatek czasem komentują.:) Wiecie kochani, bez Was to nie byłoby to samo - w końcu zawsze przyjemniej jest wymieniać wrażenia z kimś, niż puszczać je wolno w eter.
  • Opublikowałam łącznie 402 notki, do których napisaliście już 4891 komentarzy.
  • Nawiązałam kilka współprac - jedne trwają do dziś, inne już zakończyłam. Mam nadzieję, że tutaj dobra passa będzie wciąż trwać, choć muszę bardziej się pilnować, żeby nie przekraczać swojej mocy przerobowej. 
  • Wymyśliłam i wprowadziłam w życie mały projekt "Jak to widzę?". Mimo że obecnie jest zawieszony, to moje ukochane blogowe dziecko i nie dam mu sczeznąć w zapomnieniu.;)
  • Przeczytałam mnóstwo Waszych recenzji. Gdyby nie one, pewnie do dziś nie zapoznałabym się z Wegnerem. Tyle by mnie ominęło...
  • Kilku znajomych z blogosfery poznałam w realu - bardzo fajni ludzie blogują.:)
  • Przeczytałam całe mnóstwo książek. I wciąż czytam nowe.;)
Skoro przydługie przemówienie inauguracyjne już skończone, czas na to, co tygrysy lubią najbardziej - prezenty! Mam dla Was jeden mały prezent, o taki:


 Dla tych, którzy jeszcze nie załapali - chodzi o urodzinową rozdawajkę. Do wzięcia są "Pozaświatowcy. Świat bez bohaterów" Barndona Mulla, książecka używana, moja własna, ale w stanie dobrym. Co trzeba zrobić, żeby ją zdobyć?
  1. W czasie od 15.06.2013r. do 22.06.2013r. do godziny 23.59 zostawić komentarz pod tym postem.
  2. W komentarzu wyrazić chęć posiadania ksiązki i podać adres email.
  3. Losowanie odbędzie się w niedzielę 23.06.2013r., wtedy też ogłoszę wyniki i powiadomię zwycięzcę drogą mailową.
  4. Na adres do wysyłki czekam tydzień. Jesli zwycięzca go nie poda, ponowię losowanie.
  5. Książkę wyślę w ciągu dwóch tygodni od otrzymania adresu.
  6. Wysyłam tylko na terenie Polski.
Powodzenia.:)

sobota, 8 grudnia 2012

Wyniki rozdawajki mikołajkowo-urodzinowej, czyli kto przygarnął zakładkę:)

Na początek chciałabym wszystkim podziękować za życzenia urodzinowe - bardzo miło, że pamiętaliście.:) A teraz już nie przedłużając, oto wyniki konkursu (w charakterze maszyny losującej wystąpił mój Luby):

Zakładka nr 1, czyli "Róże na bogato" wędruje do:
Soulmate

Zakładka nr 2, czyli "Jesień w lesie" wędruje do:
Oceansoul

Zakładka nr 3, czyli "Zimowo-świąteczna" wędruje do:
Sylwuch

Dziękuję wszystkim za udział w rozdawajce, a zwycięzcom gratuluję wygranej.:) Za chwilkę wyślę maile z powiadomieniami i rozpocznę oczekiwanie na adresy. Zakładki wyślę, gdy wszystkie adresy do mnie spłyną.:)

niedziela, 2 grudnia 2012

Rozdawajka mikołajkowo-urodzinowa, czyli przygarnij zakładkę:)

Konkursu na tym blogu nie było już ho ho ho i jeszcze dawnej. Postanowiłam więc to zmienić.:) I w ten oto sposób, z okazji mikołajków i urodzin niżej podpisanej, co są dwa dni po mikołajkach, można wygrać takie oto fanty:


Tutaj trochę bardziej szczegółowo (wszystkie obrazki można powiększyć kliknięciem):

Nr 1. - "Róża na bogato"
Nr 2. - "Jesień w lesie"
Nr 3. - "Zimowo-świąteczna"
Regulamin:
  1. Konkurs organizuję ja, czyli autorka bloga "Z pamiętnika książkoholika".
  2. Aby wziąć udział w losowaniu, należy zgłosić taką chęć w komentarzu, wraz z podaniem adresu mailowego.
  3. Zgłaszać się można do 7 grudnia 2012 roku, do północy.
  4. Można deklarować chęć przygarnięcia więcej niż jednej zakładki, ale ponieważ da się wygrać tylko jedną, proszę o zaznaczenie, na której najbardziej Wam zależy.
  5. Wyniki opublikuję 8 grudnia, wtedy też wyślę maile do zwycięzców. Na podanie adresu będę czekała tydzień. Jeśli go nie otrzymam, rozlosuję daną zakładkę jeszcze raz.
Powodzenia:)

wtorek, 27 marca 2012

Konkurs z Insimilionem - MacLeod do wzięcia!:)

Jak wcześniej wygadałam w komentarzach, portal Insimilion zorganizował konkurs. Do zgarnięcia jest egzemplarz "Pieśni czasu. Podróży" Iana R. MacLeoda, o której to książce pisałam tutaj. Aby wziąć udział w konkursie, należy w mailu udzielić odpowiedzi na jedno proste pytanko, z którym nie powinien mieć problemu nikt, kto potrafi trochę poguglać.;) Wszystkie informacje i adres, na który należy nadsyłać zgłoszenia, znajdziecie pod tym linkiem:


Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia!:)

czwartek, 1 września 2011

ROZWIĄZANIE KONKURSU NR 3 z kotem w tle.

Wraz z pierwszym dniem szkoły nadszedł czas na rozwiązanie konkursu, w którym do wygrania była nowiutka książka  o wdzięcznym tytule "Taniec z diabłem", o taka:


W roli maszyny losującej tradycyjnie wystąpił mój Luby (utrzymuje, że to jedyny wpływ, jaki może mieć na mojego bloga i nie ma zamiaru z niego rezygnować). Tym razem szczęśliwym numerkiem (spośród tych od 1 do 29) został numerek 18, który przypadł... tamtadadam!... Edith! (oklaski i szum publiczności). Ze zwyciężczynią skontaktuję się bezzwłocznie.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w losowaniu.:)

***

A teraz obiecany kot w tle. Ma na imię Cwaniak i na oko jakieś pół roku. a wygląda tak:


Tak wygląda jego trochę większy kawałek:


A tak wygląda Cwaniak zadowolony:


W sumie nic specjalnego, ot zwykły dachowiec. Inteligentny, łowny i niezwykle, ale to niezwykle przytulny. Za ludźmi chodzi jak szczeniak, a jego ulubioną rozrywką jest przesiadywanie na kolanach osoby, która zapewni odpowiednią dawkę głaskania (ulubionym "głaskaczem" jest oczywiście Luby;)). Był jednak zbyt zadbany i zbyt czysty na stworzenie urodzone w lesie, więc wniosek nasuwa się sam: ktoś Cwaniaka wyrzucił (mógł jeszcze komuś uciec, ale na potrzeby dalszego ciągu mojego emocjonalnego wywodu zakładamy, że ktoś go wyrzucił). Mój Luby, mimo że nie przepada za kotami, przygarnął Cwaniaka (nie może ścierpieć ludzkiej głupoty). Nakarmił, pozwolił uspokoić nerwy biednego kociaka i dał mu kilka ciepłych starych ubrań jako posłanie do spania. Został również pupilem jego młodszej siostry, która uwielbia bawić się z kociakiem. Pewnie koteczek zaczął rosnąć, przestawał być kociakiem, a zaczynał być kocurem i się poprzedniemu właścicielowi znudził. Możliwe, że poprzedni właściciel doszedł do wniosku, że zrobi dobry uczynek, porzucając kota w lesie, a nie na autostradzie na przykład, bo przecież kot to takie dzikie zwierzę i w lesie sobie poradzi. Nie rozumiem takich ludzi, napawają mnie odrazą. Jak można bezlitośnie wywalić z samochodu takie urocze, ciepłe stworzenie? Tak trudno popytać po znajomych, czy ktoś by nie wziął? Cwaniak miał szczęście, znalazł nowy dom, ale ile innych kociąt ginie gdzieś przejechanych albo rozszarpanych przez psy, próbując wrócić do domu?

poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Konkurs nr 3 - na osłodę końca wakacji:)

Czas jakiś temu wygrałam konkurs organizowany na blogu Życiowa pasja bibliofila. Z nagrody ucieszyłam się niezmiernie, zwłaszcza, że paczuszka bardzo szybko do mnie trafiła. Jednak nie minęło wiele czasu, kiedy książka mi się zdublowała, toteż postanowiłam przekazać ją dalej - temu celowi ma służyć niniejszy konkurs. Nagrodą jest ten oto egzemplarz "Tańca z diabłem" Sherrilyn Kenyon:

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zgłosić się w komentarzach pod tym postem (proszę przy tym o podanie adresu mailowego). Anonimy nie biorą udziału w losowaniu, więc uczestników bez konta na bloggerze proszę o podpis.:) Zgłaszać się można do północy dnia 31 sierpnia 2001r. Jeśli nie spadnie na mnie żaden nieoczekiwany kataklizm, to 1 września słodzę komuś koniec wakacji informacją o wygranej.:)

niedziela, 17 kwietnia 2011

Wyniki kunkursu nr 2

Tym razem w konkursie wzięło udział 50 osób - znowu zaskoczyliście mnie swoim zainteresowaniem.:) Do wyłonienia zwycięzcy chciałam użyć bezdusznej maszyny (czyli programu losującego), ale pomysł ten spotkał się z gwałtownym protestem Lubego, któremu poprzednio przypadł zaszczyt bycia maszyną losującą. Wobec tak energicznego domagania się swoich praw musiałam skapitulować. W związku z tym przygotowałam listę wszystkich uczestników w kolejności zgłaszania się i padło pytanie do maszyny losującej (w tej roli gościnnie występuje Luby, powitajmy go gromkimi brawami!):

  - Wybierz liczbę od 1 do 50.

  - 27.

Według mojej listy zwyciężczynią jest clevera! Serdecznie gratuluję i proszę o kontakt pod adresem madziad1988@gmail.com - najlepiej jeszcze dziś, bym mogła już jutro nadać przesyłkę.:)

niedziela, 10 kwietnia 2011

Konkurs nr 2 - kwietniowo-wiosenny:)

Wiosna za oknem przynajmniej próbuje nam zapewnić ładną pogodę, u wszystkich blogerów co krok to konkurs, to i ja postanowiłam się podzielić książką. Może ktoś weźmie ją na majówkę? Tym razem do wylosowania mam ten oto egzemplarz (pisałam o nim tutaj):


Aby o niego powalczyć, należy w komentarzach wyrazić chęć posiadania tejże książki. Nie zapomnijcie się podpisać, bo anonimowych komentarzy nie mam zamiaru respektować. Zgłoszenia można zostawiać do soboty 16.04.2011 do godziny 23.59. Losowanie odbędzie się w niedzielę, 17.04.2011 i tego samego dnia ogłoszę zwycięzcę..

niedziela, 12 grudnia 2010

ROZWIĄZANIE KONKURSU MIKOŁAJKOWO - URODZINOWEGO!

To był mój pierwszy konkurs i mam nadzieję, że niczego nie pomyliłam.:) Muszę stwierdzić, że nie spodziewałam się aż takiego zainteresowania. Wcześniej miałam zamiar zrobić typowe wyciąganie losów - karteczek, ale wobec takiej liczby chętnych zdjęło mnie lenistwo i postanowiłam w formie maszyny losującej wykorzystać mojego Lubego. Toteż wypisałam wszystkich chętnych na liście w kolejności zgłoszeń i zwróciłam się do maszyny losującej:

 - Podaj liczbę od 1 do 48.
 - Ale po co?
 - Nie ważne, po prostu podaj.
 - No to... niech będzie... 33.
 - Dziękuję kochanie, właśnie wybrałeś zwycięzcę mojego konkursu.

I w ten oto sposób szczęśliwą zwyciężczynią została... Elina! Zwyciężczyni gratuluję wygranej, a wszystkim pozostałym dziękuję serdecznie za udział w konkursie. I proszę Elinę o wysłanie mi mailem swojego adresu na madziad1988@gmail.com

Fajna rzecz, taki konkurs, więc na pewno ten pierwszy nie będzie moim ostatnim.:)

poniedziałek, 6 grudnia 2010

KONKURS mikołajkowo - urodzinowy:)

Ponieważ dziś mamy mikołajki, a w tym tygodniu mam także urodziny, postanowiłam z tej okazji zrobić komuś prezent. Będzie nim książka pana Umberto Eco "Między kłamstwem a ironią". Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto  ją doceni.:)

Aby wziąć udział w konkursie, należy zostawić komentarz pod tym postem. Jeżeli nie macie konta na bloggerze i będziecie zmuszeni wpisać się jako anonimowi, proszę o zostawienie przynajmniej jakiegoś nicka. Niepodpisane komentarze zignoruję. Zgłoszenia przyjmuję do soboty 11 grudnia 2010, do godziny 24.00. Losowanie odbędzie się w niedzielę.:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...